Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

daniil-kuzelev-428715-unsplash
Szanowni Laureaci Diamentowego Grantu,
Drodzy Członkowie Stowarzyszenia Laureatów Diamentowego Grantu,
Serdecznie zapraszamy do udziału w Walnym Zebraniu SLDG w dniu 8 czerwca br. (sobota) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie. W imieniu obecnego Zarządu, jak również Zarządów poprzednich kadencji prosimy o liczne przybycie, które zgodnie ze statutem pozwoli nam podjąć ważną decyzję, odzwierciedlającą wolę większości Członków SLDG.
Stowarzyszenie Laureatów Diamentowego Grantu powstało przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, aby skupiać i wspierać wybitnych młodych naukowców poprzez wymianę doświadczeń i integrację środowiska Laureatów programu „Diamentowy Grant”. Ze względu na brak dalszego wspierania finansowego naszych inicjatyw przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, postępującą niską frekwencję na konferencjach naukowych oraz słabnące zaangażowanie Członków SLDG, jako Zarząd chcemy Was prosić o pomoc w zadecydowaniu o przyszłości Stowarzyszenia. Dzięki jego istnieniu mogliśmy brać udział w konferencjach organizowanych na wysokim poziomie, w wielu przypadkach zdobywając dzięki temu swoje pierwsze naukowe doświadczenia. Mieliśmy okazję do przedstawiania wyników swoich badań w bardziej przystępny, interdyscyplinarny sposób i dyskutowania ich w innym niż zazwyczaj gronie. W ramach zorganizowanych wydarzeń wysłuchaliśmy wyjątkowych prelegentów, m.in. dra Emanuela Kulczyckiego, dra n. med. Wojciecha Fortuny i dra hab. Pawła Krzyworzeki. Jako reprezentanci SLDG mogliśmy brać udział w ministerialnych spotkaniach Konstytucji dla Nauki zapoznających z pracami nad reformą szkolnictwa wyższego, a także przedstawiać swoje uwagi do nich. Dzięki pośredniczeniu Stowarzyszenia ze środowiskiem mediów opowiadaliśmy o wynikach naszych badań, tym samym przyczyniając się do popularyzacji nauki. Przynależność do Stowarzyszenia umożliwiała nam zyskanie wsparcia w rozwijaniu naszych naukowych karier, którego nie zawsze mogliśmy odczuć na uczelniach. Co więcej, dzięki Stowarzyszeniu mieliśmy okazję do nawiązania znajomości z Laureatami z wielu różnych ośrodków naukowych, a nawet przyjaźni – które w innych okolicznościach prawdopodobnie nigdy by nie powstały.
Jako Stowarzyszenie stworzyliśmy wyjątkową grupę, której przyszłość aktualnie stoi pod znakiem zapytania. Wyrażając słowa uznania dla dotychczasowego 7-letniego dorobku Stowarzyszenia, bylibyśmy wdzięczni za Wasze wsparcie, zaangażowanie i obecność podczas czerwcowego Walnego Zebrania.
Plan spotkania:
12:30 – 13:30 – Wykład zaproszonego gościa
13:30 – 14:00 – Przerwa kawowa
14:00 – 16:00 – Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Laureatów Diamentowego Grantu
16:30 – 18:00 – Wspólny obiad
18:00 – … Spotkanie integracyjne
0

Blog popularnonaukowy laureatów Diamentowego Grantu

Jakiś czas temu informowaliśmy Was w newsletterze o tym, że zamierzamy publikować na stronie SLDG krótkie teksty popularnonaukowe, dotyczące prowadzonych przez Was projektów bądź w szerszym ujęciu – zagadnień z zakresu reprezentowanych dyscyplin naukowych. Z przyjemnością ogłaszamy, iż w zakładce Blog możecie przeczytać pierwsze teksty, których autorami są m. in. aktualni członkowie Zarządu. Dowiecie się z nich wielu ciekawych rzeczy o czujnikach światłowodowych, fantazjach seksualnych oraz teorii prawa, a także zobaczycie na własne oczy kim są artyści uliczni oraz skąd się bierze azot w nowalijkach. Serdecznie zachęcamy Was do lektury, a także ponownie zapraszamy Was do wysyłania nam swoich tekstów, w których podzielibyście się swoją wiedzą w przystępny dla czytelnika sposób.

z pozdrowieniami,

Zarząd Stowarzyszenia Laureatów Diamentowego Grantu

P.S. Swoje własne propozycje wynikające z Waszych badań nadsyłajcie za pośrednictwem wiadomości fb albo via e-mail Stowarzyszenie Laureatów Diamentowego Grantu

0

Ruszyła rejestrastracja na VI KLDG!

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania propozycji swoich wystąpień podczas VI Konferencji Laureatów Diamentowego Grantu!

Konferencja pod hasłem “Droga naukowca: doświadczenie, umiejętności, warsztat” odbędzie się w dniach 12-14 października 2018 w Wolskim Domu Gościnnym w Krakowie. Więcej szczegółów w zakładce VI KLDG.

0

Plany na 2018 rok

Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Stowarzyszenia Laureatów Diamentowego Grantu, które odbyło się 10 lutego 2018 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, wyłoniony został nowy Zarząd SLDG w składzie:

Prezes: Michał Sopiński
Zastępca prezesa: Marta Połeć
Skarbnik: Anna Myśliwiec
Sekretarz: Paweł Staszek

Pierwsze spotkanie Zarządu odbyło się 17 lutego 2018 roku w Warszawie i poświęcone było zaplanowaniu działalności SLDG w nadchodzącej kadencji. Odwołując się do celów statutowych SLDG, wspólnie podzieliliśmy naszą aktywność na trzy filary, którymi są:

  1. Działalność informacyjno-komunikacyjna,
  2. Działalność naukowa i popularno-naukowa,
  3. Działalność doradczo-kontrolna.

Doceniając wcześniejsze przedsięwzięcia Stowarzyszenia, uważamy, iż potrzebuje ono  obecnie nowego otwarcia, dzięki któremu mogłoby się dalej rozwijać i przyciągać nowych członków z różnych dyscyplin naukowych. Jako Zarząd mamy wiele różnych pomysłów dotyczących tego, w jaki sposób można przyczynić się do popularyzacji Stowarzyszenia, a także doprowadzić do zintensyfikowania i uatrakcyjnienia jego działalności. Do realizacji części z tych planów potrzebne jest nam Wasze zaangażowanie, na które bardzo liczymy. O naszych szczegółowych inicjatywach będziemy Was dokładniej informować w kolejnych wiadomościach.

Aktualnie, w znacznej mierze naszą uwagę koncentrujemy na przygotowaniach do VI Konferencji Laureatów Diamentowego Grantu, planowanej w dniach: 19-21 października 2018 roku w Krakowie, do udziału w której chcielibyśmy Was już teraz gorąco zaprosić. Temat konferencji brzmi: „Droga naukowca: doświadczenie, umiejętności, warsztat”. Uważamy, że tak sformułowana tematyka spełnia wymóg interdyscyplinarności i świetnie pasuje do projektów realizowanych przez młodych naukowców, gdyż umożliwia położenie nacisku na pracę w projekcie, metodykę i metodologię badań naukowych. Zdobywając doświadczenie, wykształcamy bowiem pewne umiejętności, które właśnie w połączeniu z doświadczeniem umożliwiają nam wypracowanie pewnych metod i środków wyrazu w pracy naukowej, składających się właśnie na warsztat.

Ponadto, jedną z najważniejszych spośród planowanych w najbliższym czasie inicjatyw będzie wyodrębnienie na stronie internetowej SLDG zakładki, w której chcielibyśmy zamieszczać krótkie teksty popularnonaukowe, dotyczące prowadzonych przez Was projektów bądź w szerszym ujęciu – zagadnień z zakresu reprezentowanych dyscyplin naukowych. Już niedługo będziecie mogli przeczytać na stronie SLDG pierwsze teksty, do czego serdecznie Was zachęcamy. Zapraszamy Was także do wysyłania nam swoich tekstów, w których podzielibyście się swoją wiedzą w przystępny dla czytelnika sposób.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Zarząd Stowarzyszenia Laureatów Diamentowego Grantu

0

Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze 2018 – plan

Serdecznie zapraszamy na zbliżające się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 10.02.2018 w Warszawie ( Centrum Zarządzania
Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej).

PLAN:

11:00 – 12:00 Wykład dr hab. Urszuli Zajączkowskiej “Różne patrzenia na rośliny” Wstęp wolny!
12:00 – 12:30 Przerwa kawowa
12:30 – 15:00 Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Laureatów Diamentowego Grantu (13:30 -16:00 drugi termin w przypadku nie uzyskania kworum)
16:00 – 18:30 Wspólny obiad/kolacja restauracja Sofra ul. Wilcza 71
http://www.sofrarestaurant.pl/
18:30 – … Spotkanie integracyjne: piwo w Spiskowcach Rozkoszy ul. Żurawia 47 http://www.spiskowcy.pl/kontakt

Gorąco zachęcamy do składania swoich kandydatur do Zarządu SLDG!!! na adres kontakt@sldg.org.pl lub podczas trwania Walnego Zebrania.

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej
ul. Rektorska 4
00-614 Warszawa

0

Wykład dr hab. Urszuli Zajączkowskiej “Różne patrzenia na rośliny”

Serdecznie zapraszamy na wykład dr hab. Urszuli Zajączkowskiej “Różne patrzenia na rośliny”, który rozpocznie się 10.02.2018 r. (sobota) o godzinie 11:00 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (ul. Rektorska 4).

Urszula Zajączkowska jest botanikiem, artystką wizualną i poetką. Jako botanik bada anatomię, biomechanikę, areodynamikę i ruchy roślin, jako montażystka specjalizuje się w krótkich formach filmowych. Założycielka serwisu botanik.pl.

wyklad

Fot. U. Zajączkowska

filmy https://vimeo.com/user34053516
poezja http://zeszytypoetyckie.pl/poezja/1391-urszula-zajczkowska-

https://www.polskieradio.pl/8/3664/Artykul/1880309,Urszula-Zajaczkowska-lubie-siedziec-z-roslinaminauka http://wl.sggw.pl/faculty/structure/botanika/pracownicy/urszula-zajaczkowska

Wykład jest organizowany przez Koło Naukowe Mikroelektroniki i Nanoelektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Stowarzyszenie Laureatów Diamentowego Grantu.

0

Życzenia Bożonarodzeniowe 2017

choinka

Zarząd Stowarzyszenia Laureatów Diamentowego Grantu składa Wam najserdeczniejsze życzenia radosnych,  spokojnych, przepełnionych miłością i pokojem Świąt Bożego Narodzenia!

Niech przy Wigilijnym stole, prócz pysznego jedzenia nie zabraknie radości z powodu wspólnego świętowania i spędzonego czasu z najbliższymi.

Zaś w 2018 roku spełnienia Waszych marzeń – zarówno tych prywatnych jak i naukowych.

Pięknego czasu Świąt Bożego Narodzenia!

0

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze SLDG

Tradycyjnie w okresie okołowalentynkowym, w tym roku 11 lutego, w gościnnych murach Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Laureatów Diamentowego Grantu. Spotkanie rozpoczęło się od wykładu “Terapia genowa oparta na mRNA” wygłoszonego przez dr hab. Jacka Jemielitego prof. UW. Następnie ustępujący Zarząd przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności, Walne Zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium Zarządowi. W wyniku głosowania zostały wyłonione nowe władze Stowarzyszenia. Prezesem Zarządu SLDG został Paweł Staszek, vice-prezesem Mariusz Specht, skarbnikiem Anna Myśliwiec a sekretarzem Piotr Gąsiorek. Olga Rac-Rumijowska, Urszula Budniak i Marta Fiedot zostały wybrane na członków Komisji Rewizyjnej.

Walne Zebranie Fot. B.Kozielski

Walne Zebranie Fot. B.Kozielski

Wykład prof. Jemielitego Fot. B. Kozielski

Wykład prof. Jemielitego Fot. B. Kozielski

Dziękujemy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej za współorganizację wykładu i udostępnienie sali, w której odbyło się Walne Zebranie SLDG.

0

Spotkanie z dr hab. Jackiem Jemielitym

Stowarzyszenie Laureatów Diamentowego Grantu wraz z Działem Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców CZIiTT PR i Koło Naukowe Radiolokacji i Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów serdecznie zapraszają na spotkanie z dr hab. Jackiem Jemielitym, prof. UW pt. “Terapia genowa oparta na mRNA”, które odbędzie się 11.02. 11:30-13:00 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (ul. Rektorska 4, Warszawa).
Prof. Jemielity podzieli się z nami również radami na temat kształtowania swojej kariery naukowej.
Ze względu na interdyscyplinarny charakter Stowarzyszenia, spotkanie będzie miało formę dostosowaną również dla osób,nie specjalizujących się w naukach biologicznych.

Wstęp wolny! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana wcześniejsza rejestracja: Formularz.

Formularz dla członków Stowarzyszenia: Formularza rejestracyjnego

Do zobaczenia!

0
Page 1 of 6 12345...»