Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

daniil-kuzelev-428715-unsplash
Szanowni Laureaci Diamentowego Grantu,
Drodzy Członkowie Stowarzyszenia Laureatów Diamentowego Grantu,
Serdecznie zapraszamy do udziału w Walnym Zebraniu SLDG w dniu 8 czerwca br. (sobota) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie. W imieniu obecnego Zarządu, jak również Zarządów poprzednich kadencji prosimy o liczne przybycie, które zgodnie ze statutem pozwoli nam podjąć ważną decyzję, odzwierciedlającą wolę większości Członków SLDG.
Stowarzyszenie Laureatów Diamentowego Grantu powstało przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, aby skupiać i wspierać wybitnych młodych naukowców poprzez wymianę doświadczeń i integrację środowiska Laureatów programu „Diamentowy Grant”. Ze względu na brak dalszego wspierania finansowego naszych inicjatyw przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, postępującą niską frekwencję na konferencjach naukowych oraz słabnące zaangażowanie Członków SLDG, jako Zarząd chcemy Was prosić o pomoc w zadecydowaniu o przyszłości Stowarzyszenia. Dzięki jego istnieniu mogliśmy brać udział w konferencjach organizowanych na wysokim poziomie, w wielu przypadkach zdobywając dzięki temu swoje pierwsze naukowe doświadczenia. Mieliśmy okazję do przedstawiania wyników swoich badań w bardziej przystępny, interdyscyplinarny sposób i dyskutowania ich w innym niż zazwyczaj gronie. W ramach zorganizowanych wydarzeń wysłuchaliśmy wyjątkowych prelegentów, m.in. dra Emanuela Kulczyckiego, dra n. med. Wojciecha Fortuny i dra hab. Pawła Krzyworzeki. Jako reprezentanci SLDG mogliśmy brać udział w ministerialnych spotkaniach Konstytucji dla Nauki zapoznających z pracami nad reformą szkolnictwa wyższego, a także przedstawiać swoje uwagi do nich. Dzięki pośredniczeniu Stowarzyszenia ze środowiskiem mediów opowiadaliśmy o wynikach naszych badań, tym samym przyczyniając się do popularyzacji nauki. Przynależność do Stowarzyszenia umożliwiała nam zyskanie wsparcia w rozwijaniu naszych naukowych karier, którego nie zawsze mogliśmy odczuć na uczelniach. Co więcej, dzięki Stowarzyszeniu mieliśmy okazję do nawiązania znajomości z Laureatami z wielu różnych ośrodków naukowych, a nawet przyjaźni – które w innych okolicznościach prawdopodobnie nigdy by nie powstały.
Jako Stowarzyszenie stworzyliśmy wyjątkową grupę, której przyszłość aktualnie stoi pod znakiem zapytania. Wyrażając słowa uznania dla dotychczasowego 7-letniego dorobku Stowarzyszenia, bylibyśmy wdzięczni za Wasze wsparcie, zaangażowanie i obecność podczas czerwcowego Walnego Zebrania.
Plan spotkania:
12:30 – 13:30 – Wykład zaproszonego gościa
13:30 – 14:00 – Przerwa kawowa
14:00 – 16:00 – Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Laureatów Diamentowego Grantu
16:30 – 18:00 – Wspólny obiad
18:00 – … Spotkanie integracyjne
0